Встановлення пам’ятника на могилу краще довірити фахівцям, нашій компанії, які знають усі тонкощі, мають великий досвід встановлення гранітних пам’яток та нестимуть повну відповідальність за проведену роботу.
Далі ви дізнаєтеся, які тонкощі існують в процесі встановлення пам’ятників з граніту і як це роблять фахівці ритуальної служби “Харон”.
Встановлення гранітного пам’ятника включає:
- планування поверхні земляного полотна;
- розмітка установки елементів;
- копання траншей упоперек або вздовж могили (якщо передбачається сусіднє поховання) для встановлення залізобетонних балок, що перекривають могилу та спираються на основний (не копаний) ґрунт;
- приготування бетонно-розчинної суміші;
- встановлення залізобетонних балок для перекриття могил з вивірянням горизонтальних поверхонь;
- будову бетонної подушки;
- встановлення тумби-постаменту з вивіркою становища;
- будову ліжка з бетонної суміші для встановлення балок квітника;
- встановлення балок квітника з вивіркою становища;
- встановлення обеліска з вивіркою становища;
- будову вимощення по периметру встановлених елементів;
- засипання ґрунту в квітник.
Планування земляного полотна провадиться вручну за допомогою совкової лопати.
Розмітка місця встановлення гранітного пам’ятника здійснюється вимірювальною рулеткою.
Для укладання залізобетонних балок копаються дві траншеї вздовж могили або поперек три траншеї (дві під пам’ятник, одна – біля ніг), глибиною 150 – 200 мм з вивіркою за будівельним рівнем. Бічні стінки та дно траншеї зачищаються та ущільнюються. У підготовлені траншеї встановлюються залізобетонні балки: дві довгі вздовж (2,5 м) або три короткі поперек могили (1,3 м) для перекриття могил. Вивірка положення балок провадиться будівельним рівнем. Установка балок повинна забезпечувати їх взаємно паралельне розташування упоперек могили та в горизонтальній площині. Кінці балок повинні виступати за межі могили не менш як на 100 – 150 мм.
З метою зниження згинальних моментів у балках на ділянках установки тумби постаменту укладається шар бетону завтовшки 15–30 мм.
Бетонно-розчинна суміш готується біля місця укладання спеціальної металевої ємності.
На шар бетону встановлюється тумба-постамент із вивіркою положення будівельним рівнем. Місця з’єднання тумби-постаменту з основою закладаються цементним розчином.
Установка гранітного квітника
Поперечна балка квітника встановлюється на балку для перекриття могил, розташовану біля ніг або дві поздовжні балки на цементному розчині. Вивірка становища проводиться будівельним рівнем.
Балки квітника встановлюються на бетон таким чином, щоб кінці їх спиралися на балки для перекриття могил або поздовжні балки. Вивірка положення встановлених балок провадиться будівельним рівнем. Місця з’єднання балок закладаються цементним тестом. Через 30 хвилин після встановлення всі шви затираються ганчіркою, надлишки розчину видаляються.
Обеліск надгробка
Встановлюється тумбу-постамент на цементному розчині, попередньо встановивши металевий штир в отвір тумби. Обеліск встановлюється строго у вертикальній площині та симетрично щодо раніше встановленої тумби-постаменту. Сполучні шви ретельно зашпаровуються цементним розчином. Виконується вивірка положення обеліска схилом або будівельним рівнем та металевою вимірювальною рулеткою.